Terapia małżeńska Łódź

Co daje terapia małżeńska / partnerska?

  • Pozwala inaczej spojrzeć na problem w relacji
  • Pomaga w zrozumieniu źródła nieprawidłowych relacji – innych myśli, uczuć, priorytetów
  • Pozwala zmniejszyć bariery komunikacyjne i emocjonalne
  • Daje możliwość spojrzenia z boku na relacje między partnerami, a tym samym pomaga w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem, co przekłada się na polepszenie jakości relacji
  • Pomaga wyciągać wnioski, jak w przyszłości poradzić sobie z konfliktem i zaradzić przez jego narastaniem
Terapia małżeńska i partnerska

Dlaczego warto zdecydować się na terapię par?

Konflikty i kryzysy w relacjach partnerskich i małżeńskich nie zawsze są łatwe do rozwiązania. Czasem warto jest sięgnąć po pomoc osoby z zewnątrz, która spojrzy na związek z innej perspektywy i dostrzeże to, czego nie widzą osoby wewnątrz konfliktu. Rozmowa z psychoterapeutą może dać parze szansę na zmianę i zrozumieć problem, jaki tkwi w ich relacji.

Terapie małżeńskie i partnerskie są szczególną formą psychoterapii, w której uczestniczy małżeństwo lub osoby pozostające w innym związku partnerskim, przeżywające kryzys i narastające nieporozumienia, które wynikać mogą z długotrwałych konfliktów.

Terapia małżeńska bądź partnerska stanowić może pomoc dla związku, gdzie relacje partnerskie uległy zaburzeniom, ale obie strony pragną dojść do porozumienia i utrzymać związek.

Psychoterapia małżeńska i partnerska pozwala na otwarte i szczere mówienie o uczuciach. Taka rozmowa uświadamia źródła problemu, co czasem już na tym etapie pozwala rozwiązać problem w relacjach. Psychoterapeuta pomaga parom ustalić nowe zasady funkcjonowania we dwoje i przywrócić równowagę w związku.

Jak wygląda psychoterapia małżeńska / partnerska?

Terapia małżeńska /partnerska polega na rozmowie i słuchaniu dwojga ludzi. Każda sesja trwa 1,5 godziny.
Na początku spotkań ważne jest, aby wzajemnie się poznać, poznać przyczynę decyzji pary o terapii oraz oczekiwań każdej osoby. Po pierwszej konsultacji wspólnie ustalamy częstotliwość spotkań, a przede wszystkim cel spotkań i jakie rezultaty para pragnie osiągnąć po zakończeniu terapii.

Pary, które zgłaszają się na psychoterapię zgłaszają między innymi takie problemy jak:

„Mamy problem w komunikacji, nie możemy się porozumieć”
„Żona jest agresywna o wszystko się czepia”
„Mąż ciągle krzyczy nie wiem o co mu chodzi, czy to moja wina, czy dzieci”
„Od lat nie możemy się dogadać, głównie na siebie krzyczymy”
„Ciągle krzyczymy na dzieci”
„Nie rozmawiamy ze sobą, nic nas już nie łączy”

Każda rodzina jest unikalnym systemem. W gabinecie stwarzam takie warunki pracy, aby każdy czuł się bezpiecznie i komfortowo. Pracuję z szacunkiem i dużą uwagą dla każdej ze stron.

Należy pamiętać, że decydując się terapię małżeńską, bądź partnerską, muszą tego chcieć obie strony i rozpoczęcie sesji powinno być decyzją obojga partnerów.

W celu zapewnienia wyższej jakości usług, ta strona używa cookies. Sprawdź politykę prywatności.
Akceptuj